• Záchranár v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záchranár v škole.

“Záchranár v škole” je súkromný projekt občianskeho združenia Emergency Support o.z.prostredníctvom ktorého sa snažia najmä deťom z MŠ a ZŠ hravou formou vštepovať základy prvej pomoci. Ukážkou sanitky a formou krátkej prednášky deťom priblížia prácu záchranárov, ich postupy pri skutočných výjazdoch, aby aj ony vedeli, že záchranárov sa nemusia báť, v prípade, ak by sa u nich doma niekedy nejakí ocitli.

Navštívili nás dobrovoľní záchranári Emergency Support o.z. z Trenčína

• Podmienky prijatia dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

• Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, podpísanú oboma rodičmi,  spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Žiadosť  podaná bez tohto potvrdenia nie je kompletná, nebude akceptovaná. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Ak sa do materskej školy prijíma dieťa so zmyslovým alebo telesným postihnutím, k žiadosti sa prikladá aj vyjadrenie príslušného odborného lekára.

Žiadosti o prijatie na predprimárne vzdelávanie sa podávajú priebežne v mesiaci máj, resp. v termíne stanovenom  zriaďovateľom. Spôsob podania žiadosti:

Žiadosť  musí obsahovať údaje na základe zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní, alebo na základe formulára Materskej školy Mládežnícka 1438/13, Púchov.

• potvrdenie pediatrom s údajom o povinnom očkovaní
            • rodný list (k nahliadnutiu)
            • občiansky preukaz zákonného zástupcu

Písomné rozhodnutie o prijatí resp. o neprijatí dieťaťa do materskej školy dostane zákonný zástupca najneskôr  do 30. júna 2024.

Na predprimárne vzdelávanie sa  prednostne prijíma:

• dieťa, ktoré dovŕšilo k 31.8. päť rokov, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné
            • dieťa, ktoré dovŕšilo k 31.8. šesť rokov a jeho zákonní zástupcovia požiadali o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania
            • dieťa, ktoré k 31.8. dovŕšilo štyri roky a má prednostné právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie v spádovej materskej škole.

Pri vyššom počte prihlásených detí,  pri prijatí  uprednostňujeme:

• deti, ktoré dovŕšili k 31.8. tri roky
            • deti, ktorých súrodenci navštevujú našu MŠ

Dieťa musí mať osvojené základné hygienické a sebaobslužné návyky, nenosí plienky, vie sa samostatne obliecť, najesť a napiť z pohára!